قوانین و مقررات نمایشگاه

 

 • شرایط عمومی اخذ غرفه، قوانین و مقررات در ایام برگزاری نمایشگاه
 • تعرفه‎های ریالی صرفا مربوط به شرکت‎های داخلی می‎باشد که کالاها و برندهای داخلی را در نمایشگاه معرفی می‎نمایند. نمایندگان شرکت‎ها‎ی خارجی یا برندهای خارجی ملزم به پرداخت هزینه غرفه به صورت ارزی می‎باشند.
 • تحویل غرفه فقط در صورت تسویه حساب کامل امکان پذیر و نیاز به اخذ فرم تحویل غرفه از ستاد برگزاری نمایشگاه می باشد.
 • مشارکت کننده حق واگذاری غرفه به غیر را ندارد. درصورت مشاهده از فعالیت غرفه جلوگیری عمل خواهد آمد.
 • رعایت شئونات اسلامی برای افراد داخل غرفه الزامیست.
 • در صورت انصراف و یا عدم حضور در نمایشگاه به هر دلیلی هیچ گونه وجهی به شرکت مسترد نمیگردد.
 • برگزار کننده اختیار تام در پذیرش و یا عدم پذیرش درخواست کلیه مشارکت کنندگان در هر مرحله از ثبت نام را دارد.
 • خدمات نمایشگاهی شامل درج اطلاعات مشارکت‎کننده در سایت نمایشگاه، کارت غرفه‎دار، دعوت از بازدیدکنندگان در سطح گسترده می‎باشد.
 • اولویت واگذاری غرفه بستگی به تاریخ رزرو غرفه و واریز وجه بطور کامل دارد و مجری نمایشگاه در رد یا قبول متقاضی مختار می‎باشد. ضمنا اعلام آمادگی جهت مشارکت در نمایشگاه بدون پرداخت وجه غرفه، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نمی‎نماید. در صورت ارسال فرم‎ها‎ی شرکت در نمایشگاه آرگانو فود و جشنواره غذا بعد از زمان تعیین شده در جدول زمان‎بندی (جدول 2)، غرفه‎داران از امکانات و خدمات نمایشگاهی شامل درج اطلاعات در سایت نمایشگاه، کتیبه سر در، کارت غرفه‎دار و … برخوردار نخواهند شد.
 • حق هرگونه تغییرات در پلان نمایشگاه و جابه‎جایی غرفه و یا تغییر در برنامه‎ها‎ی جنبی نمایشگاه، بدون اعلام قبلی برای برگزارکننده محفوظ می‎باشد.
 • غرفه‎آرایی، تزئینات داخلی و نظافت داخل غرفه در طول برگزاری نمایشگاه به عهده غرفه‎دار و نظافت راهروها و فضاهای عمومی نمایشگاه به عهده برگزارکننده می‎باشد.
 • مشارکت‎کنندگان و غرفه‎سازان موظف به همکاری با مسئولین نمایشگاه بوده و در صورت تخلف از ضوابط پس از یک مرحله تذکر کتبی نسبت به تعطیلی غرفه اقدام خواهد شد. در اینگونه موارد وجوه دریافتی از غرفه‎دار مسترد نخواهد شد.
 • در خصوص تاخیر در آماده‎سازی غرفه، نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی را نمی‎پذیرد و ادامه کار غرفه‎سازی پس از ساعات یاد شده تنها منوط به پرداخت جریمه می‎باشد.
 • غرفه‎داران موظف هستند در ایام برگزاری 30 دقیقه قبل از شروع رسمی نمایشگاه در غرفه خود حضور داشته باشند. رعایت کامل مقررات و ضوابط حاکم بر نمایشگاه از جمله استفاده از کارت شناسایی، حضور در ساعات برگزاری نمایشگاه، زمان تحویل و تخلیه غرفه الزامی است.
 • مسئولیت حفظ و نگهداری کالا و تجهیزات در مقابل سرقت یا آسیب آنها در طول مدت غرفه‎سازی و همچنین ساعات بازدید در ایام برگزاری نمایشگاه، مستقیما بر عهده غرفه‎داران خواهد بود و برگزارکننده هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. لیکن در خارج از ساعات بازدید، حفظ و نگهداری کالاهای موجود در غرفه بر عهده حراست نمایشگاه می‎باشد. شرکت‎کنندگان نباید کالای با ارزش را در غرفه نگهداری نمایند و مسئولیت حفظ و نگهداری این گونه کالاها تماما بر عهده غرفه‎داران می‎باشد. همچنین حفظ و نگهداری کالاها و دستگاه‎ها‎ از آسیب‎ها‎یی مانند نم زدگی، فضولات پرندگان و موارد مشابه در داخل و خارج از سالن‎ها‎ بر عهده غرفه‎داران خواهد بود.
 • غرفه‎داران واقع در فضای باز موظف به حفظ فضای سبز نمایشگاه بوده و از وارد نمودن هر گونه خسارت به فضای نمایشگاه خودداری خواهند نمود.
 • در صورت درخواست ورود ماشین‎آلات و دستگاه‎ها‎ی سنگین، حجیم، مرتفع و یا دستگاه‎ها‎ی با مصرف برق بیش از 3 کیلو وات به سالن نمایشگاه، مراتب باید 20 روز قبل از افتتاح به اطلاع نمایشگاه برسد. بدیهی است مشارکت‎کننده مسئول اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی وارده ناشی از حمل، استقرار و یا کارکرد دستگاه‎ها‎ی صنعتی و ماشین‎آلات می‎باشد.
 • شرکت‎کنندگان باید کالاهای خود را در قبال آتش‎سوزی، سرقت، حوادث غیر مترقبه و مواردی از این قبیل بیمه نمایند. آن‎ها‎ همچنین موظف هستند تمامی کارکنان حقیقی و حقوقی خود را در قبال حوادث ناشی از ساخت و ساز و غرفه‎آرایی در روزهای آماده‎سازی غرفه، برگزاری نمایشگاه و تخلیه غرفه‎ها‎ بیمه نمایند. شایان ذکر است نمایشگاه هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. ضمنا گواهی بیمه باید در دسترس باشد و در صورت نیاز به مدیریت نمایشگاه تسلیم شود.
 • کلیه اجسام و مایعات قابل اشتعال باید در ظروف محافظ نگهداری شوند. تانک‎ها‎ی اکسیژن و شعله‎ها‎ی باز بدون مجوز از نمایشگاه و واحد آتش نشانی مربوطه مجاز نمی‎باشند. جهت جلوگیری از بروز آتش‎سوزی همه جعبه‎ها‎ و مواد بسته‎بندی، کاغذ کادو و پوشال‎ها‎ باید از سالن نمایشگاه خارج شده و نباید زیر میز یا پشت غرفه‎ها‎ نگهداری شوند. همچنین کلیه پارچه‎ها‎ی تزئینی نظیر روبان، پارچه‎ها‎ی کتانی و مخمل باید مطابق با قوانین آتش‎نشانی نسبت به حریق مقاوم باشند. توجه شود که پرده‎ها‎ی نصب شده در غرفه نباید کف زمین را بپوشانند. کلیه خروجی‎ها‎ی حریق و علائم خروج اضطراری باید در تمام مدت عاری از مانع باشند و به وضوح خوانده شوند.
 • تجهیزات برقی و سیم پیچی‎ها‎ باید مطابق با استاندارد و برابر با ضوابط ایمنی انجام شود. هرگونه از ماشین‎آلات، تجهیزات و دستگاه‎ها‎ که قطعات متحرک دارند، باید به نحوی مناسب مهار شوند تا به بازدیدکنندگان، سازه‎ها‎ و سایر امکانات نمایشگاه آسیب نرسانند.
 • برگزارکننده فعالیت‎ها‎ و رایزنی‎ها‎ی مربوطه جهت انعکاس برگزاری نمایشگاه در بُعد بین‎المللی را به انجام رسانده، لذا با توجه به شرایط حاکم بر جو بین‎المللی، امکان هرگونه تغییرات در برنامه‎ها‎ی بین‎المللی اعم از غرفه‎داران و بازدیدکنندگان وجود دارد. در صورت بروز وقايع پیش بینی نشده (فورس ماژور) مانند جنگ، زلزله، سیل، طوفان، هرج و مرج، آتش‎سوزي، تغییر قوانین جاري و يا هرگونه حوادث و موارد غیر قابل پیش‎بینی ديگر كه از حیطه اختیار برگزاركننده خارج بوده و منجر به لغو يا تغییر زمان و مکان نمايشگاه گردد تا يک ماه قبل از برگزاري نمايشگاه 50% از وجوه پرداختی بابت هزينه‎ها‎ي پرداخت شده نمايشگاهی كسر و مابقی به شركت‎كنندگان قابل برگشت می‎باشد و در صورت بروز فورس ماژور كمتر از يک ماه قبل از برگزاري نمايشگاه وجهی به شركت‎كنندگان قابل برگشت نخواهد بود.
 • سیستم صوتی و تبلیغات غرفه باید در حد عرف و محدود به داخل غرفه باشد. ضمنا از پخش موسیقی‎ها‎یی که بدون مجوز وزارت ارشاد باشد جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 • فیلمبرداری و عکس‎برداری از غرفه یا کالای غرفه‎داران دیگر مجاز نیست. همچنین فیلمبرداری یا صدا برداری از جلسات، سمینارها و رویدادهای برگزار شده در نمایشگاه بدون موافقت کتبی مدیریت نمایشگاه مجاز نیست. همچنین هرگونه تصویربرداری هوایی و استفاده از انواع هلی شات بدون اخذ مجوز کتبی از مدیریت نمایشگاه ممنوع می‎باشد.
 • محصولات و یا خدمات ارائه شده در غرفه باید با موضوع نمایشگاه مرتبط باشد. غرفه‎دار نباید محصولی را نمایش دهد و یا تبلیغاتی را برای کالایی منتشر نماید که به حقوق علامت تجاری ثبت شده، کپی رایت یا حق انحصاری شرکت‎ها‎ی دیگر تجاوز می‎نماید. کلیه کالاهای نمایشی باید دارای مهر استاندارد و یا سایر مجوزهای لازمه باشند. همچنین نمایش یا عرضه کالاهایی که مخالف و معارض با شئونات اسلامی باشد ممنوع است.
 • در حین فروش و توزیع نمونه‎ها‎ و اقلام دیگر به هر نحو که موجب انسداد راهرو شده و برای غرفه‎داران مجاور ایجاد مزاحمت نماید، ممنوع بوده و غرفه‎دار ملزم به توقف آن می‎باشد.
 • کاتالوگ‎ها‎، مجلات، اشانتیون‎ها‎ و کالاها باید فقط در محدوده غرفه توزیع شوند. غرفه‎داران نباید اجناس یا اقلام چاپی را در راهرو سالن‎ها‎ی نمایشگاه، محوطه‎ها‎ی ثبت نام، اتاق‎ها‎ی کنفرانس، سالن استراحت یا دیگر بخش‎ها‎ی مرکز نمایشگاهی بگذارند. همچنین همه تابلوهای تبلیغاتی باید بدون پایه باشند و هیچ تابلویی بدون کسب مجوز کتبی از مدیریت نمایشگاه نباید از سقف آویزان شده یا بین تیرک‎ها‎ بسته شود.
 • غرفه‎دار موظف است از هنگام بازگشایی تا پایان مراسم اختتامیه نمایشگاه از جمع‎آوری و تعطیل کردن غرفه خودداری نموده و پس از اتمام مدت نمایشگاه ضمن انجام تسویه حساب و اخذ مجوز کتبی نسبت به انتقال لوازم خود از نمایشگاه و تحویل دادن غرفه به صورت اولیه اقدام نماید. در صورت عدم تخلیه غرفه در مهلت مقرر، به ازای هر روز تأخیر در انتقال کالا، مبلغ 10% هزینه غرفه اخذ گردیده و نمایشگاه نیز مسئولیتی در قبال نگهداری از این کالاها نخواهد داشت.
 • تخلیه غرفه‎ها‎ از صبح روز بعد از خاتمه نمایشگاه آغاز شده و باید حداکثر ظرف24 ساعت به پایان برسد. غرفه‎داران و یا نمایندگان آنها موظف به حضور در محل غرفه در هنگام تخلیه نمایشگاه بوده و وظیفه حراست از اموال در ساعت تخلیه بعهده غرفه‎داران می‎باشد.
 • شرایط عودت وجه هنگام انصراف

اعلام انصراف و عودت هزینه اجاره غرفه برابر شرایط انصراف مندرج در جدول ذیل صورت خواهد گرفت.

زمان انصراف درصد کسر از مبلغ غرفه
بیش از 90 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 30%
بیش از 50 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 50%
بیش از 45 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 70%
کمتر از 45 روز تا افتتاحیه نمایشگاه 100%

جدول 1 – زمان بندی برگزاری نمایشگاه

 • زمانبندی برگزاری نمایشگاه

جدول 2 برنامه زمان‎بندی برگزاری بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین‎المللی صنعت ساختمان شیراز 1398 را نشان می دهد.

ردیف عنوان تاریخ ملاحظات
1 ثبت نام در نمایشگاه 25/11/1398 آخرین مهلت ثبت نام 1398 و ارسال فرم‎ها‎ی مربوطه
2 ثبت اطلاعات شرکت 12/11/1398 آخرین مهلت ثبت اطلاعات شرکت در سایت برای درج در سایت ، کتیبه، صدور کارت غرفه‎دار و …
3 انشعابات و تجهیزات 15/11/1398 آخرین مهلت تقاضای انشعابات برق سه فاز، آب، ساخت فضای انبار در غرفه و تجهیزات نمایشگاهی در وب سایت نمایشگاه
4 تحویل غرفه 02/11/1398 تحویل غرفه‎ها‎ی استاندارد نمایشگاه
5 افتتاحیه و روز اول نمایشگاه 03/11/1398 تحویل کارت غرفه‎داران

ورود غرفه‎داران از ساعت 15:30

باز شدن سالن‎ها رأس ساعت 16

افتتاحیه نمایشگاه، ورود مقامات و مسؤلین و بازدیدکنندگان به نمایشگاه

6 روز دوم تا روز چهارم ورود غرفه‎داران از ساعت 15:30

باز شدن سالن‎ها رأس ساعت16

بازدید متخصصین و عموم مردم

7 روز پنجم نمایشگاه 07/11/1398 ورود غرفه‎داران از ساعت 15:30

باز شدن سالن‎ها رأس ساعت 16

8 تخلیه و خروج کالا 08/11/1398 تخریب غرفه‎ها‎ی خودساز

خروج کالا‎ها‎ی سبک و قابل حمل با چرخ دستی

نکته مهم: تغییرات در زمان‎بندی جدول فوق مربوط به شروع عملیات غرفه‎سازی، ورود کالاها و ماشین‎آلات، تحویل کارت غرفه‎داران، مراسم افتتاحیه، بازدید مقامات و مسئولین، کارگاه‎ها‎ و کلاس‎ها‎ی آموزشی، مراسم اختتامیه، عملیات تخریب غرفه‎ها‎ و خروج کالاها و ماشین‎آلات متعاقبا از طریق کانال‎ها‎ی اطلاع‎رسانی اعلام خواهد شد.

غرفهبندی استاندارد

این نوع غرفه‎بندی به غرفه‎ای اطلاق می‎گردد که دارای شرایط ذیل می‎باشد:

 • از استاندارد مشخص در سایز بندی و نوع قطعات پیروی می‎کند.
 • به کرات قابلیت استفاده مجدد (مونتاژ و دمونتاژ) را داشته باشد.
 • مونتاژ آن به سادگی انجام شده و نیاز به هیچگونه عملیات تكمیلی در سالن نداشته باشد.
 • شامل قطعاتی مانند پانل، قید، پایه، سردر، دیوایدر و … باشد.

سازه و تجهیزات به صورت سازه نمایشگاهی استاندارد، کتیبه سر در، روشنایی استاندارد، یک میز و دو عدد صندلی به ازای هر 18 متر مربع عرضه می‎گردد.

اسپیس فریم

ب) اسپیس فریم (Space Frame)

شکل 3 – نمونه غرفه بندی استاندارد با اسپیس فریم